„Pasiektas vienaragio statusas yra nuostabi žinia ne tik „Flo Health“ komandai, bet ir visai Lietuvai bei šalies startuolių ekosistemai. Esame nusiteikę džiaugtis šiuo pasiekimu kaip savo ir pasveikinti Lietuvą prisidėjus išauginant 4-ąjį šalies vienaragį. Šiandien didžiausias itin sėkmingos technologijų įmonės „Flo Health“ biuras veikia Vilniuje, kur ir dirba daugiau nei 230 iš beveik 500 darbuotojų. Talentai yra vienas svarbiausių kiekvieno startuolio sėkmės faktorių, todėl kelionėje link vienaragio titulo Lietuvos indėlis yra nenuginčijamas, o įmonės augimo galimybės ir toliau yra didžiulės. Biurą Lietuvoje „Flo Health“ atidarė 2020 m. – tuo metu jie rinkosi iš kelių lokacijų Europoje ir sprendimas įsikurti būtent Lietuvoje nebuvo savaiminis. Svarbiausiais argumentais rinktis Vilnių tapo patrauklios verslo sąlygos, glaudus bendradarbiavimas su „Investuok Lietuvoje“ ir visapusiška institucijų parama, puikus talentų kokybės ir kainos santykis Lietuvoje“, – sako G. Verbickaitė-Bačiulienė.
Ji pastebi, kad technologijomis grįsti sparčiai augantys verslai kuria aukštos pridėtinės vertės ekonomiką. Pavyzdžiui, vien „Flo Health“ 2023 m. į Lietuvos biudžetą sumokėjo 6,56 mln. Eur mokesčių, o vidutinis atlyginimas įmonėje 2024 m. I ketv. siekė per 5,8 tūkst. Eur. Pritrauktas lėšas įmonė ketina nukreipti mokslinių tyrimų ir plėtros darbuotojų skaičiaus didinimui, investuojant į aukščiausio lygio darbuotojus, išskirtinį dėmesį skiriant Vilniui ir Londonui.
„Lietuvoje yra ne vienas sėkmingas startuolis, kuris gali būti įvardijamas neoficialiu vienaragiu arba gali greitai juo tapti, tačiau be oficialaus sandorio nėra ir vienaragio titulo. Vienaragiu vadinami startuoliai, pasiekę 1 mlrd. dolerių įvertinimą rizikos kapitalo pritraukimo arba pardavimo sandorio metu. Tarp potencialių kandidatų ateityje įvardyčiau saulės energetikos programinę įrangą kuriančius „PVcase“, profesionalias hostingo paslaugas teikiančius „Hostinger“, Lietuvoje įkurtą debesų kompiuterijos optimizavimo platformą „Cast AI“, puikius augimo rezultatus demonstruojančius „TransferGo“, „KiloHealth“, „Oxylabs“ ir kitus“, – sako G. Verbickaitė-Bačiulienė.