Lietuvių
Atgal
Dalintis:

Tyrimas parodė, kokios studijos Lietuvoje siejamos su sėkminga karjera

liepos 12, 2024
Tyrimas parodė, kokios studijos Lietuvoje siejamos su sėkminga karjera

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti informacinių technologijų (63 proc.), inžinerijos (39 proc.) arba medicinos (37 proc.) studijas ir tai sieja su sėkminga bei materialiai užtikrinta karjera, parodė asociacijos „Unicorns Lithuania“ inicijuotas tyrimas.

Palyginus su situacija prieš metus, inžinerijos studijų patrauklumas išaugo 5 proc. Į pirmąjį rekomendacijų penketuką šiemet taip pat pateko ekonomikos ir verslo vadybos studijos (21 proc. rekomenduoja šiemet, 15 proc. – pernai) bei teisės studijos (20 proc. – šiemet, 19 proc. – pernai). Apklausiamieji galėjo rinktis kelis atsakymų variantus.

„Matome tendencijas, kad talentų, galinčių dirbti IT įmonėse, poreikis Lietuvoje artimiausiu metu augs – reikšminga startuolių dalis ateityje planuoja naujus produktus ir paslaugas, stiprina pozicijas esamose rinkose ir svarsto apie plėtrą. IT ir programavimas jau ketvirtus metus išlieka visuomenės labiausiai rekomenduojamomis studijų sritimis – tai atitinka darbo rinkos poreikius. Turime siekti, kad kuo daugiau žmonių išdrįstų kurti arba savo žiniomis auginti globalius technologijų verslus, o jų kuriamos inovacijos taptų visai šaliai sėkmingais sprendimais“, – tyrimo rezultatus analizuoja „Unicorns Lithuania“ l.e.p. vadovė Rūta Pukenė.

81 proc. apklaustųjų studijas baigiančiam savo vaikui ar kitam giminaičiui rekomenduotų arba greičiau rekomenduotų dirbti startuolyje (2023 m. – 78 proc., 2022 m. – 77 proc.), taip pat parodė aptariamas tyrimas. Paklausti apie priežastys, respondentai dažniausiai spontaniškai įvardijo perspektyvas, naujas ir dideles galimybes (27 proc.), progą įgyti unikalios patirties ir tobulėti (23 proc., pernai – 14 proc.). Minėti ir raktažodžiai „pelnas“, „įdomu“, „inovatyvu“, „modernu“, „ugdo verslumą“. Trūkumais dirbti startuolyje įvardyti rizika, nepastovumas ir nestabilumas (7 proc. – šiemet, 10 proc. – pernai).

„Šiandien startuolių ekosistemą Lietuvoje sudaro ne tik jauni ir maži verslai, bet ir iš startuolių išaugusios įmonės (matured startups, scale-up), kurioms – per 10 metų, antros kartos startuolių kūrėjai, stebime ir pirmuosius sėkmingus startuolių pardavimus, įsigijimus. Lietuvos startuolių sektorius stiprėja, branda auga, daugėja ir ekosistemos sluoksnių. Siekiant, kad Lietuva galėtų pasinaudoti visomis technologijų teikiamomis galimybėmis, turime didinti ir auginti startuolių ekosistemą: daugiau aukštos pridėtinės vertės verslų ir aukštos kvalifikacijos talentų. Sėkmingai startuolių plėtrai trūksta ne tik žmonių, turinčių IT išsilavinimą, bet ir, pavyzdžiui, gebančių komercializuoti produktus“, – pastebi R. Pukenė. 

„Unicorns Lithuania“ duomenimis, šiuo metu startuoliai ieško per 400 darbuotojų – ne tik IT, duomenų analitikų ar inžinierių, kibernetinio saugumo specialistų, bet ir produktų, pardavimų, marketingo, žmogiškųjų išteklių, klientų aptarnavimo, finansų profesionalų ir vadovų. 

Lietuvos gyventojų apklausą birželio 19 –28 dienomis „Unicorns Lithuania“ užsakymu atliko „Spinter“ rinkos tyrimai. Iš viso apklausta 1013 gyventojų nuo 18 iki 75 m. amžiaus.

Kitos naujienos

Startuoli, kur tu?
Kviečiame naujus startuolius prisijungti ir augti kartu su kitais!
Tapti nariu

This website uses cookies. Learn more

Agree with all cookies