Lietuvių
Atgal
Dalintis:

Lietuvių startuolis „Turing College“ pristato pirmuosius Europoje dirbtinio intelekto inžinerijos kursus

gruodžio 12, 2024
Lietuvių startuolis „Turing College“ pristato pirmuosius Europoje dirbtinio intelekto inžinerijos kursus

Turing College

„Turing College“ pristato naujus dirbtinio intelekto (DI) inžinerijos kursus – pirmąją Europoje programą, kurioje išsamūs techniniai mokymai derinami su galimybe dalyvauti startuolių akceleratoriuje. Trijų mėnesių trukmės internetiniai kursai atliepia sparčiai augantį DI inžinierių poreikį, nes specializuotų DI įgūdžių reikalaujančių darbo vietų skaičius auga 3,5 karto greičiau nei kitų pozicijų.

Kursai savarankišką mokymąsi internetu derina su praktiniais projektais ir individualiomis mentorystės sesijomis. O verslo ambicijų turintiems studentams „Turing College“ partneris „Firstpick“ siūlo išskirtinį startuolių akceleratorių, padėsiantį DI idėjas paversti sėkmingais verslais.

„Iki 2030 m. dirbtinis intelektas prie pasaulio ekonomikos gali pridėti 15 trilijonų dolerių – tai maždaug trys ketvirtadaliai Europos Sąjungos BVP,” – teigia Lukas Kaminskis, „Turing College“ vadovas. „Tačiau reali padėtis tokia: nors pasaulyje yra apie 60 mln. programuotojų, kurie turi patirties su dabartinėmis technologijomis, pagrindinius DI modelius kuria tik apie 6 tūkst. itin specializuotų LLM tyrėjų. Jei norime sumažinti šį atotrūkį ir skatinti inovacijas pasauliniu mastu, turime suteikti programuotojams įgūdžius, kurie leistų jiems patiems kurti šiais modeliais paremtas funkcijas ir sprendimus.”

Praktinis kelias į DI kompetencijas

DI inžinerijos kursai pritaikyti profesionalams, turintiems technologijų patirties, pvz., programinės įrangos kūrėjams ar produktų vadovams, kurie nori pereiti į DI sritį arba plačiau susipažinti DI inovacijomis. Per tris mėnesius dalyviai įvaldys įrankius ir metodus, reikalingus DI inžinieriaus, LLM inžinieriaus ar ML (mašininio mokymosi) inžinieriaus pareigoms atlikti. Mokymo programa orientuota į praktinę patirtį naudojantis pažangiausiomis technologijomis, tokiomis kaip:

  • Didieji kalbos modeliai (LLM), pvz., „OpenAI GPT“ ir „Meta Llama“
  • „LangChain“ platforma, skirta kurti pokalbių robotus ir kitus DI įrankius
  • DI agentai, gebantys atlikti sudėtingas automatizuotas užduotis
  • „Python“, „JavaScript“, „Gradio“ ir vektorinės duomenų bazės


AI inovacijų spartinimas

Studentai, turintys ambicijų kurti startuolius, gali žengti toliau prisijungdami prie DI startuolių akceleratoriaus, kurį organizuoja su „Firstpick“, rizikos kapitalo fondas, dirbantis su Baltijos regiono technologijų startuoliais. Akceleratoriaus programa padeda spręsti pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria DI startuolių įkūrėjai: finansavimo pritraukimą, verslo įgūdžių ugdymą ir bendraįkūrėjų paiešką. Tai unikali galimybė pradedantiems verslininkams paversti savo DI idėjas realybe ir gauti iki 100 tūkst. Eurų investiciją.

„Dirbtinis intelektas – tai ne tik technologijos. Tai galimybė kurti sprendimus, darančius įtaką ir pasaulinei rinkai, ir žmonių gyvenimams“, – teigia Benas Šidlauskas, „Turing College“ bendraįkūrėjas ir verslo vystymo vadovas. „Mes siekiame suteikti savo studentams pasitikėjimo savimi ir įgūdžių, kurių reikia tokiems sprendimams – ar tai būtų pažangios DI sistemos, ar nauji startuoliai.“

Kodėl tai svarbu būtent dabar?

DI įgūdžių poreikis sparčiai auga. Remiantis 2024 m. „PwC“ pasaulinio DI darbo rinkos barometro ataskaita, pažangių DI įgūdžių reikalaujančių darbo vietų daugėja 3,5 karto greičiau nei kitų pozicijų, o DI kompetencijų turintys profesionalai uždirba iki 25 proc. daugiau. „Turing College“ programa tiesiogiai atliepia šį poreikį, suteikdama studentams įgūdžių, kurias vertina šiandienos darbdaviai.

Kitos naujienos

Startuoli, kur tu?
Kviečiame naujus startuolius prisijungti ir augti kartu su kitais!
Tapti nariu

This website uses cookies. Learn more

Agree with all cookies